Тема: «Проблеми формування мотивації навчальної діяльності здобувачів освіти за сучасних умов»
Форма: педрада-фасилітація
20 грудня 2019 року
Присутні 34 педагогічних працівників закладу
Відсутні: Носова Н.М., Захарова О.М., Баланенко А.Г.
Головуюча – Шепель С.В.
Секретар – Сиволап Н.І.
ПОРЯДОК ДЕННИЙ:
1. Проблеми формування мотивації навчальної діяльності здобувачів освіти за сучасних умов:
1.1. Про способи створення в здобувачів освіти позитивного ставлення до навчання.
1.2. Про способи виховання почуття обов’язку та відповідальності у здобувачів освіти.
1.3. Про пояснення здобувачам освіти значущості навчання для особистості та суспільства.
1.4. Про створення на уроках ситуації зацікавленості теоретичним матеріалом.
1.5. Про способи створення у здобувачів освіти позитивного ставлення до фізичного розвитку.
1.6. Про роль емоційних методів мотивації навчання.
1.7. Про мотиваційний аспект обдарованого учня.
1.8. Про роль професіоналізму вчителя у формуванні мотивацій навчальної діяльності здобувача освіти та його особистості.
1.1.СЛУХАЛИ
Красіцька Л.В. – практичний психолог, Шепеленко С.М. – заступник завідувача Петрокорбівської філії «Про способи створення в здобувачів освіти позитивного ставлення до навчання» - текст доповіді додається до протоколу.
2.1 СЛУХАЛИ
Жук Ю.С. – вчитель фізики, інформатики; член шкільного методичного об'єднання (далі ШМО) вчителів природничо-математичних дисциплін «Про способи виховання почуття обов’язку та відповідальності у здобувачів освіти» - матеріали презентації додаються до протоколу.
3.1. СЛУХАЛИ
Сулима Л.Л. – завідувач Петрокорбівської філії, вчитель історії й правознавства «Про пояснення здобувачам освіти значущості навчання для особистості та суспільства» - текст доповіді додається до протоколу.
ВИСТУПИЛИ
Сулима С.К. – вчитель історії й правознавства Петрокорбівської філії, Ярощук Г.Б. – вчитель української мови та літератури Петрокорбівської філії.
4.1. СЛУХАЛИ
Бугрій Г.М. – голова ШМО вчителів гуманітарно-естетичних дисциплін «Про створення на уроках ситуації зацікавленості теоретичним матеріалом» - текст доповіді й відое додається до протоколу.
ВИСТУПИЛИ
Трехлєб Т.А.- вчитель англійської мови.
5.1. СЛУХАЛИ
Прохонюк М.І. – вчитель фізичної культури «Про способи створення у здобувачів освіти позитивного ставлення до фізичного розвитку» - матеріали презентації додаються до протоколу.
ВИСТУПИЛИ
Шепель С.В. – вчитель основ здоров'я.
Макогон О.Б. – вчитель фізичної культури.
Головко Ф.М. - вчитель фізичної культури Петрокорбівської філії.
6.1. СЛУХАЛИ
Вінзіцька О.М. – голова ШМО вчителів початкових класів та вихователів дошкільної групи «Про роль емоційних методів мотивації навчання» - матеріали презентації й відео додаються до протоколу.
7.1. СЛУХАЛИ
Чигрин Н.М. – голова ШМО вчителів природничо-математичних дисциплін «Про мотиваційний аспект обдарованого учня» - матеріали презентації додаються до протоколу.
8.1. СЛУХАЛИ
Красіцька Л.В. – практичний психолог, Шепеленко С.М. – заступник завідувача Петрокорбівської філії «Про роль професіоналізму вчителя у формуванні мотивацій навчальної діяльності здобувача освіти та його особистості».
ВИСТУПИЛИ
Шепель С.В. – директор комунального закладу загальної середньої освіти.
УХВАЛИЛИ:
1.Адміністрації закладу ЗСО:
1.1. Організувати моніторинг навчально-виховного процесу в початковій, основній та старшій школі, зокрема, щодо ефективності впровадження НУШ.
До 25.04.2020 року
2.1. Вивчити й узагальнити стан формування позитивних мотивів навчальної діяльності учнів 1-11 класів.
До 25.05.2020 року
3.1. Організувати проведення тренінгу для батьків щодо формування мотивації навчальної діяльності школярів за сучасних умов.
До 25.02.2020 року
2.Керівникам шкільних методичних об'єднань:
Провести засідання методичних об’єднань щодо впровадження в практику роботи методів мотивації навчальної діяльності школярів.
До 28.01.2020 року
На засіданнях шкільних методичних об’єднань обговорювати методику викладання навчальних предметів та впровадження новітніх освітніх технологій у навчально-виховний процес.
Постійно
3.Вчителям початкових класів та вчителям-предметникам:
1.3. Привчати здобувачів освіти до аналізу і порівняння своїх особистих результатів та досягнень під час етапу актуалізації вивченого.
Постійно
2.3. Не нав'язувати навчальної мети «зверху». Спільно з колективом здобувачів виробляти мету і завдання кожного уроку та практичне застосування вивченої теорії.
Постійно
3.3. Для розвитку внутрішньої мотивації не встановлювати часових обмежень на уроці в процесі вивчення нового матеріалу
Постійно
4.3. Стежити за тим, щоб навчальні завдання не лише відповідали віковим обмеженням, а й мали рівень оптимальної складності (посильні завдання), сприяли виявленню майстерності та компетентності дитини. Регулювати рівень складності завдань, щоразу підвищуючи її. (створення ситуації успіху)
Постійно
5.3. Надавати дитині право вибору навчального завдання, не обмежуючи при цьому її свободи.
Постійно
6.3. Підбирати навчальні завдання з елементом новизни та непередбачуваності, що сприяє формуванню внутрішнього інтересу під час його виконання.
Постійно
7.3. Систематично взаємовідвідувати уроки колег з метою обміну досвідом з питання виховання в учнів уміння і бажання вчитися.
Протягом навчального року
Практичному психологу:
1.4. Систематично взаємовідвідувати уроки колег з метою обміну досвідом з питання виховання в учнів уміння і бажання вчитися.
Протягом навчального року
2.4. На основі матеріалів засідання педагогічної ради розробити заходи та рекомендації щодо формування мотивації навчальної діяльності школярів за сучасних умов для дітей і батьків.
До 15.02.2020 року
Головуюча Шепель С.В.
Секретар Сиволап Н.І.