Сфера людського життя, пов’язана з їжею, є складною та різноманітною. Свою потребу у виживанні, основану на необхідності вживання їжі, людина втілює у харчові образи, при цьому кодуючи їх. Створений таким чином харчовий код безпосередньо пов’язаний з мовою та культурою.
Особливості національної культури проявляються на усіх рівнях мови, проте переважно на лексичному. І оскільки фразеологізми як самобутнє мовне явище слугують своєрідним джерелом знань про культуру народу.
24 грудня педагог-організатор для учнів 6 класу підготувала гру «Найкращий знавець фразеології», під час яої було використано фразеологізми харчової тематики. Найчастіше у стійких словосполученнях використовувалися такі слова, як: мак, яблуко, часник, хліб, сало, вода, бублик, каша, раки.
Метою даної гри полягало в тому, що їжа залишається головним ідентифікатором у культурі і виступає базовим фактором для виживання людини, а отже, завжди буде грати важливу роль у людському житті.
Крім того, фразеологічний фонд мови дає змогу ефективно досліджувати мови інших країн, порівнювати між собою як безпосередньо мови, так і культури народів.