top of page
Анісевич О.М. - учитель української мови та

Звіт Тижня української мови


Бережіть природу і мову, Щоби справжніми бути людьми. Пісню мами, її колискову, Що уперше почули дітьми. Все робіть, щоб річки не міліли, І ліси хай піснями звучать І щоб мовою рідною вміли Україну свою оспівать. Н. Красоткіна

Уже традиційно в перші дні листопада в нашому закладі урочисто проходить Тиждень української мови, приурочений Дню української писемності та мови, який всі українці світу відзначають 9 листопада.

Цього року програма тижня з нагоди цієї дати була, як завжди, досить насиченою. Учні мали змогу поринути в багатющий світ краси і принад рідної української мови, вшанувати пам'ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.

З нагоди відкриття Тижня української мови членами шкільного парламенту була виготовлена стіннівка на тему: «Українська мова-життя духовного основа». Саме назва цього колажу й стала девізом усього тижня.

6 листопада пройшла загальношкільна лінійка, на якій вчитель О.М. Анісевич урочисто оголосила про відкриття Тижня української мови, ознайомила з основними заходами, закликала брати активну участь як учнів, так і вчителів. А також розповіла про заснування Дня української писемності та мови, якому й присвячено проведення предметного Тижня української мови.

Окремо було зазначено про важливість підняття престижу Верблюзького закладу серед районних закладів освіти, чому, безперечно, може посприяти змістовне, багате й цікаве проведення різноманітних конкурсів, змагань, вечорів, конференцій тощо, зокрема й під час Тижня української мови.

Звичайно, було сказано й про заохочування у вигляді гарних оцінок найактивнішим, найсумліннішим та переможцям, адже будь-який захід у закладі є частиною навчального процесу.

Протягом тижня для шановних читачів бібліотеки в читальному залі діяла ілюстративна книжкова виставка «Наша пісня, наша дума не вмре, не загине». На виставці були представлені художні твори та поезія українських авторів, книжкові видання про історію української мови, вислови та цитати відомих людей про її красу.

Серед молодших школярів (1-4 кл.) було проведено конкурс малюнків «Диво калинове-чари барвінкові». Найкращі роботи будуть відзначені призами й подяками.

7 листопада в приміщенні шкільної бібліотеки відбувся конкурс на знання української мови серед учнів 3-4 класів «Мово українська, гордосте моя», який організувала й провела шкільний бібліотекар Т.А.Онищук.

Одним із найцікавіших заходів у рамках Тижня української мови стала конкурсна виставка стінівок, присвячених українській мові.

Так, одинадцятикласники закликають молодь єднатися навколо рідного слова, наводять переконливі докази того, що наша мова незрівнянно прекрасна, і цуратися її не слід. Словом: "Українською прикольніше!".

8 листопада відбувся Інтелектуальний марафон серед учнів 7-8 класів «Юні знавці рідної мови», який підготувала й провела вчитель української мови й літератури О.М. Анісевич. На початку заходу учні переглянули презентацію «Петро Яцик – палкий патріот незалежної української держави», дізналися про видатну постать, мецената, внесок Петра Яцика в розвиток нашої культури, мови, історії та традицій, створення і становлення українських освітніх закладів та центрів. Команди змагалися в цікавих конкурсах: «Лексична хвилинка», «Фразеологічні розсипи», «Синонімічне різнобарв’я”, «Проби пера».

9 листопада учні 8-11 класів разом з учителями та всіма працівниками школи зібралися в дружньому колі, щоб приєднатися до всіх свідомих українців і виявити пошану до рідної мови, а також перевірити власні знання з орфографії та пунктуації при написанні Всеукраїнського радіо диктанту національної єдності.

А також цього дня стартував І етап Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. Петра Яцика.

10 листопада відбувся мовознавчий двобій серед учнів 10-11 класів «За Україну, за її мову!», який підготувала й провела вчитель української мови й літератури Г.М.Бугрій.
Завершився тиждень урочистим заходом «О мово моя, як спів солов'я». Під час проведення свята учні співали та декламували вірші про мову.
Усі проведені заходи сприяли розвитку словникового запасу учнів, поваги й інтересу до мови та писемності в Україні, виховували бережливе ставлення до традицій народу, його історії, культури.

31 перегляд0 коментарів
bottom of page